Archiwum styczeń 2019


Kimi no Na wa
11 stycznia 2019, 12:22

Heya~

Dzisiaj dowiecie się trochę o anime:

 

Kimi no na wa. – japoński film animowany z 2016 roku, z gatunku fantasy, którego reżyserem i scenarzystą jest Makoto Shinkai. Produkcją filmu zajęło się studio CoMix Wave Films, natomiast dystrybutorem jest Tōhō. Reżyserem animacji został Masashi Andō, a projekt postaci wykonał Masayoshi Tanaka.

Licealistka Mitsuha mieszka w wiosce pośród gór w prefekturze Gifu. Mieszka z babcią i młodszą siostrą, pełniąc obowiązki miko w rodzinnej świątyni i robiąc tradycyjny alkohol kuchikamizake (rodzaj alkoholu wytwarzany poprzez przeżuwanie ryżu lub innych zbóż przed fermentacją; najwcześniejszy rodzaj sake). Jest znudzona własnym życiem i wolałaby być chłopakiem mieszkającym w Tokio.

Pewnego dnia Mitsuha zaczyna zamieniać się ciałem z Takim, licealistą mieszkającym w Tokio. Oboje orientują się, że ich zamiany są prawdziwe, jako że rodzina i przyjaciele relacjonują niecodzienne zachowania każdego z nich. Po powrocie z każdej takiej podróży wspomnienia zamiany jednak szybko bledną, niczym sny. By zminimalizować szkody w życiu każdego z nich zaczynają się ze sobą komunikować za pośrednictwem notatnika Mitsuhy i telefonu Takiego, zostawiając sobie nawzajem wiadomości. Mitsuha pomaga Takiemu umówić się na randkę ze znajomą z pracy, Miki. Natomiast Taki pomaga Mitsuce stać się bardziej popularną osobą w szkole. Taki towarzyszy również jej babci i siostrze w wyprawie do świętego miejsca, by ofiarować lokalnemu bogowi przygotowane wcześniej kuchikamizake. Jakiś czas później Mitsuha wspomina Takiemu o zbliżającej się do Ziemi komecie, która ma pojawić się na niebie akurat w dzień festiwalu, który będzie się odbywał w jej wiosce.

Dzień po zapowiadanym przez Mitsuhę festiwalu Taki budzi się w swoim ciele. Po nieudanej randce z Miki, po raz pierwszy próbuje zadzwonić do Mitsuhy, ale mu się nie udaje. Ponadto sama zamiana ciał również ustaje. Zaniepokojony, decyduje się odwiedzić jej rodzinną wioskę. Niestety, ale nie zna jej nazwy, a jego wspomnienia stają się coraz bardziej mgliste. Po długiej podróży, napotkany w Hida właściciel restauracji, rozpoznaje miejsce na rysunkach wykonanych przez Takiego i mówi mu, że wioska ta została doszczętnie zniszczona przez spadający meteoryt. Taki znajduje imię Mitsuhy na liście ofiar i odkrywa, że dzieliła ich nie tylko przestrzeń, ale także czas – od katastrofy minęły trzy lata.

Taki decyduje się wyruszyć do świętego miejsca i wypić kuchikamizake Mitsuhy, mając nadzieję znów się z nią połączyć i ostrzec przed nadchodzącym zagrożeniem. Udaje mu się i budzi się w jej ciele w dniu festiwalu. Przekonuje dwójkę przyjaciół Mitsuhy, by pomogli mu ewakuować wioskę, lecz ich planu nie udaje się zrealizować. Taki uświadamia sobie, że Mitsuha jest teraz w świętym miejscu w jego ciele i postanawia wrócić w góry, by się z nią spotkać.

Mitsuha budzi się w ciele Takiego i oboje spotykają się w końcu na krótki moment dzięki światłu księżyca, a następnie wracają do swoich ciał. W czasie, gdy Mitsuha, ostrzeżona przez Takiego o katastrofie, biegnie z powrotem do wioski, ich wspomnienia ponownie zaczynają zanikać. Udaje jej się przekonać ojca – wójta wioski – by zarządził ewakuację. Fragment komety rozbija się na Ziemi, niszcząc wioskę, jednak wszyscy mieszkańcy uchodzą cało z katastrofy.

Pięć lat później Taki kończy uniwersytet i szuka pracy, ale cały czas nie może pozbyć się wrażenia, że zapomniał o czymś istotnym. Pewnego dnia Taki i Mitsuha rozpoznają siebie w sąsiednich pociągach i wysiadają, by się spotkać. Mijając się na schodach czują, że już się spotkali, jednak pytają się nawzajem o imię.

 

Bardzo.

Fajne.

Anime.

 

Polecam,

Saku.

Koe no Katachi
10 stycznia 2019, 21:45

Konichiwa~

Koe no katachi (jap. 聲の形 Koe no katachi) – japoński film animowany, powstały na bazie mangi Kształt twojego głosu, wyprodukowany przez Kyoto Animation[1]. Reżyserią zajęła się Naoko Yamada, scenariusz napisała Reiko Yoshida, a muzykę skomponował Kensuke Ushio. Premiera filmu miała miejsce 17 września 2016 roku.

 

Głucha dziewczyna, Shōko Nishimiya przenosi się do nowej klasy w szkole podstawowej. Z powodu swojej niepełnosprawności jest szykanowana, głównie przez Shōyę Ishidę. Z czasem reszta klasy zaczyna gnębić Shōyę za dokuczanie Shōko. Po ukończeniu szkoły, Ishida przewartościowuje swoje zachowanie, uczy się języka migowego i usiłuje odnowić swoje relacje z Nishimiyą, by naprawić błędy przeszłości.

 

Ja osobiście uwielbiam ten film! Wywołuje u widza wzruszenie połączone z zachwytem, poprostu niebywałe! Koe no Katachi to napewno film warty obejrzenia.

 

 

Polecam,

Saku.

Boku no Hero Academia
10 stycznia 2019, 21:41

Heyo heyo hey.

Dzisiaj opowiem wam o anime Boku no Hero Academia!

 

Te ryżowe opowieści, które stworzono na postawie mangi My Hero Academia – Akademia bohaterów – shōnen-manga napisana i zilustrowana przez Kōhei Horikoshiego oraz wydawana w czasopiśmie Shūkan Shōnen Jump od lipca 2014 roku. Manga była nominowana do Manga taishō w 2015 roku.

 

Izuku Midoriya, chłopiec urodzony bez nadprzyrodzonych zdolności w świecie, w którym są one normą, marzy o zostaniu superbohaterem. Dzięki pomocy ze strony największego bohatera, który dzieli się z Izuku swoimi zdolnościami, zostaje przyjęty do szkoły dla superbohaterów. I dąży do spełnienia swojego największego marzenia.

 

Odnośnie moich odczuć, to anime jest takie cudowne, że aż poprostu kc.

Nie siedzę w tym fandomie dość długo, więc nie wiem zbyt wiele o tych ryżowych opowieściach, ale nie da się nie uwielbiać tego anime.

Ta kreska, ta dynamika, te cudowne postacie, starcie dobra ze złem, łamanie kości i wiele wiele innych wprawia widza w zachwyt i zauroczenie.

Poprostu cudowne!

 

 

Polecam,

Saku

Inazuma Eleven
10 stycznia 2019, 12:00

Ohayo!

W moim pierwszym wpisie, opowiem wam o anime "Inazuma Eleven"!

 

Te ryżowe opowieści (anime) powstały na podstawie mangi autorstwa Tenya Yabuno, która powstała na podstawie serii gier komputerowych.

 

Światowa premiera tego anime odbyła się 5 października 2008 roku na kanale TV Tokyo. W Polsce premiera serialu odbyła się 28 maja 2012 roku na kanale Cartoon Network. Od 24 czerwca 2017 roku jest emitowany także na TVP ABC.

 

Na chwilę obecną w języku polskim pojawiło się 78 odcinków, gdzie nasza cała bajeczka łącznie posiada 127 odcinków. Dostaliśmy jednak informację, że już od 20 kwietnia 2019r. na TVP ABC zacznie się emisja kolejnych odcineczków, które będą trawał, aż do końca serii.

 

 Co do moich własnych odczuć to poprostu uwielbiam to anime!  Jest takie żywe, ma tyle świetnych postaci i fenomenalną fabułę! Z niecierpliwością czekam na polski dubbing, by móc ponownie przeżyć tą kochaną przygodę!

 

 

Polecam,

Saku